SEKOM

5000 kişi
img
Engelsiz Sarıyer hedefine ulaşmak için; çağdaş, temel insan haklarına saygılı, eşit yurttaşlık bilinci ve sosyal belediyecilik ilkeleri ile uyumlu hareket ediyoruz. Yapacağımız her projede, atacağımız her adımda; kent yaşamının tüm paydaşlarının ihtiyaçlarını ve yaşam şartlarını göz önünde bulundurmak durumundayız. Tüm hakların ve hizmetlerin herkes gibi engelliler için de ulaşılabilir, erişilebilir ve kullanılabilirliğini sağlamak için 2010 yılında SEKOM'u kurduk.

Sosyal Tesislerde Yaz Tatili

4500 kişi
img

Engelsiz Otobüs

2145 Engelli Taşıması
img

Akülü Araç Bakım Onarımı

377 kişi
img

EÇADEM

150 Çocuk ve Annesi ile 75 Kardeş
img
Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi engelli çocukların ve ailelerinin hayata dair umutlarına ortak olmak için Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) projesini hayata geçirdi. Proje sayesinde engelli çocuklar hem eğitim alıp hem keyifli zaman geçirirken, kendilerine vakit ayırabilen aileler, açılan bu merkezin kendilerinin ve çocuklarının hayatlarında fark yarattığını söylüyor.

Akülü Araç Şarj İstasyonu

5 Nokta
img

Engelsiz Spor

Aqua Terapi, Hippoterapi, Yoga
img

Akülü ve Manuel Sandalye Desteği

img

Kültür Gezileri

-
img

Engelsiz Ulaşım Aracı

-
img

Malzeme Desteği

Yürüteç, Kanadyen, Baston, Beyaz Baston
img

Havalı Yatak ve Hasta Bezi Desteği

img

Evde Temizlik ve Kuaför Hizmeti

img
İlçede yaşayan kimsesiz yaşlı ve engelli vatandaşların yaşam alanlarını iyileştirmek, evlerini temizlemek, sağlık ekiplerince düzenli olarak tetkiklerini gerçekleştirmek için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Engelli Koordinasyon Merkezi’nin ortaklığında SAYBAP projesi hayata geçirilmiştir.

Erişilebilirlik Altyapı Çalışmaları

img

Rehabilitasyon Çalışmaları

Sosyal, Fiziksel ve Psikolojik
img

Down Town Event Cafe

-
img
Sarıyer Belediyesi’nin desteğiyle İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV)’nın hazırladığı sosyal sorumluluk ve istihdam projesi ‘Down Town Event Cafe’ açıldı. Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda bulunan kafe, dünyada özel bireyler tarafından yönetilen ilk mekan olma özelliği taşıyor. Sarıyer Belediyesi ve İZEV Vakfı tarafından hayata geçirilen sosyal projeyle Sarıyer’de farkındalık yaratmak amaçlanıyor.