Eğitim Bursu

31.747 Çocuk
img
10 YILDA TOPLAM 31.747 ÖĞRENCİYE BURS VERDİK Sarıyer’de eğitimi yüksek kalitede sunmaya devam ederken, okul hayatını maddi açıdan devam ettirmekte zorlanan öğrencilerimize burs imkânı sağlıyoruz. Dişimizden tırnağımızdan arttırıyor, neyimiz var neyimiz yoksa geleceğimiz çocuklarımıza yatırım yapıyoruz. 2009 yılında başlattığımız burs hizmetinin 10 yılda toplam 31.747 öğrenciye ulaşmış olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Demirtaş CEYHUN Kütüphanesi

8000 Adet Kitap, 16742 Kişi Yararlandı
img
“8000 ADET KİTAP İLE 6 YILDA TOPLAM 16.742 SARIYERLİYE ULAŞTIK” “Bak çocuk… Ne her gördüğün mavidir, ne de her umut beyaz. Ne her ışık aydınlığı simgeler, ne de her gülen dostu. Aradığın her şey bir kitabın sayfalarında gizlidir ancak. Ve sen okudukça değişecek dünya…” Merhum yazar Demirtaş Ceyhun’un ailesi tarafından bağışlanan ve vatandaşlarımızın bağışlarıyla 2013 yılında oluşturduğumuz Demirtaş Ceyhun Halk Kütüphanesi, Sarıyer’e kazandırdığımız en önemli eserlerden biri oldu. Kurulduğu günden bu yana içerisinde çocuk kitaplarının da yer aldığı toplamda 8000 adet kitap ile 16.742 Sarıyerlinin yararlandığı kütüphanemiz, Sarıyer’de bilginin hazine değerinde olduğu en büyük sermaye aslında…

SAGEM

11 Şube, Yılda Ortalama 8000 Öğrenci
img
Sarıyerli 8000 Genç, SAGEM’de “TOPLAM 11 ŞUBEDE YILDA ORTALAMA 8000 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERDİK” 2009 yılından itibaren hizmete açtığımız Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM), gençlerimizin mevcut okul dönemi boyunca okul derslerine ve ödevlerine katkı sağlayacak, kişisel yeteneklerini keşfedecek ücretsiz eğitimler veriyor. Geleceğimiz gençlerimizin daha araştırmacı, daha donanımlı, yaşamın her alanında, her konuda bilgi ve beceri sahibi olmaları için çalışıyor, bir yandan da Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olmaları hususunda fidanlar yetiştiriyoruz. Şimdiye kadar 11 şubede yılda ortalama 8000 fidanımız oldu. Bundan daha güzel bir mutluluk var mı?

Öğrenci Yaz Kampı

3600 Öğrenci
img
ÖĞRENCİLERİMİZLE HER YAZ KAMPTAYIZ “3600 ÖĞRENCİMİZİ KİLYOS SOSYAL TESİSLERİMİZDE AĞIRLADIK” Amacımız; sorumluluk, paylaşma ve yardımlaşma duygularını arttırmak Sevgili Çocuklar… Yoğun bir eğitim döneminden sonra eğlenmek sizlerin de hakkı. Tüm yıl boyunca aldığınız eğitimler ve girdiğiniz sınavların heyecanını birlikte yaşadığımız gibi, tatilde de beraberiz… Sizler için 2015 yılında başlattığımız Yaz Kampı ile bir yandan deniz, kum ve güneşin tadını çıkarırken bir yandan da eğitici etkinliklerle yeni bilgiler öğrenmenizi sağlıyoruz. Sanat, okuma atölyeleri ve spor etkinlikleriyle dolu dolu zaman geçirirken, hayal gücünüzün ve tasarım becerilerinizin de gelişimine katkı sağlıyoruz.

Sarıyer Akademi

2300 Öğrenci
img
Akademi Kenti SARIYER “LGS’de %100, YKS’de ise %92’lik bir başarı yakaladık.” 2015 yılından bu yana tam 2.300 öğrenciye fayda sağlamakla birlikte, rehberlik çalışmalarımız ve öğretmenlerimizin koordineli çalıştığı tamamen ücretsiz bir eğitim sunuyoruz. Hazırladığımız sınavlar sonucu bünyemize kattığımız öğrencilerle bu zamana kadar LGS’de %100, YKS’de ise %92’lik bir başarı yakaladık. Tüm bunların dışında gelişime açık akademimiz, öğrencilerimize Matematik Olimpiyatları Hazırlık ve Yapay Zekâ Sınıfları gibi birbirinden farklı imkânları sunmaya devam ediyor.

Okuma ve Yazma Kursları

1400 Kadın
img
“Kadın öğrenirse çocuk da öğrenir” “Sarıyer’de 9 yılda toplam 1400 kadın, okuma yazma öğrendi” Dünya nüfusunun yaklaşık yarısını oluşturan kadınların eğitim düzeyi, bir milletin kalkınmasında rol oynayan en önemli faktörlerden biridir. Dolayısıyla yaşamın her alanında kadınların var olması gerektiği gibi, eğitimdeki yeri ve önemi de tartışılmayacak kadar önemli. Ülkemizde, ne yazık ki hala okuryazar olmayan kadınlarımızın varlığı, bizde yepyeni bir eğitim seferberliği uyandırdı. “Sarıyer’de okuma-yazma bilmeyen bir tek kadın kalmasın” sloganıyla başlattığımız bu çalışma, Halk Eğitim Merkezlerimiz işbirliğiyle 9 yılda toplam 1400 kadına ulaştı. Sarıyerli kadınlarımızın okuryazarlığı, Sarıyerimizin umut ışığı oldu. Bu ışık hiç sönmeyecek.

Erasmus Plus

500+ Öğrenci
img
Uluslararası Alanda Etkin Belediyecilik “Avrupa Birliği projeleri hazırlayarak fon desteği kazanan çok önemli projelere imza attık” Erasmus Plus Yetişkin Eğitimi, Avrupa Gönüllü yerel yönetim ve üniversite işbirliğiyle ‘Kariyerimi Kurguluyorum’ projesi gibi önemli çalışmalara imza attık. Kardeş Kent Aachen ile yakın ilişkiler geliştirerek öğrenci değiş tokuş programlarını sürdürdük ve bu programlardan 500’ü aşkın gencimiz yararlandı.

Kız Konukevi

122 Kişilik Kapasite
img
BAHÇEKÖY KIZ KONUK EVİ “KIZLAR BURASI SİZİN EVİNİZ – 8 yılda 976 kız öğrenciye yuva olduk” “Kız çocukları narin varlıklar… Bir baba olarak ben de çok hassasım bu konuda. Zaman hızla akıyor, bir bakıyorsunuz gözünüzden sakındığınız evladınız, üniversite okumak için çıktığı yolculukta otobüsten size el sallıyor. Gözleriniz doluyor, “şimdi ne yapacak, nerede yaşayacak ve ona kim sahip çıkacak” diye düşünmeye başlıyorsunuz. Dediğim gibi, yaptığımız her işin bir hikâyesi var. Bu düşünce yolculuğuyla gelişti kız konukevi projemiz.” İlçemiz sınırları dâhilinde üniversite okumaya gelmiş kız çocuklarımıza kucak açmak, onları bir ebeveyn içgüdüsüyle korumak ve kendi evlerindeymiş gibi konfor sağlamak amaçlı kurduğumuz 122 kişi kapasiteli Bahçeköy Kız Konuk Evimizde 2011’de hizmete açtığımız konukevimizde bu zamana kadar 976 kız öğrenciye yuva olduk. Gözünüz arkada kalmasın… Evlatlarınız, evlatlarımız.

Erasmus Plus Gönüllü Hizmeti

75 Öğrenci
img

Gündüz Bakım Evleri

7 Şube
img
“0-3 YAŞ ARASI 320 ÇOCUĞA 8 AYRI BRANŞTA 7 ŞUBEDE EĞİTİM VERDİK” Günümüz koşullarınca yoğun iş temposu ve zaman yetersizliği, ne yazık ki ebeveynlerin çocuklarına yeteri kadar vakit ayıramamasına neden oluyor. Bu konudaki hassasiyetimizle açtığımız gündüz bakım evlerimiz, okul öncesi çağdaki çocuklarımızın bilişsel, duygusal, sosyal ve akademik gelişimini destekleyen faaliyetleri ve çalışmaları içeriyor.

Webden İngilizce

-
img
ONLINE İNGİLİZCE EĞİTİMİ “Her çocuk İngilizce konuşsun” projesi kapsamında işbirliği sağladığımız Pumkin Online Learning for Children programı ile Sarıyer’de ikamet eden 3-10 yaş grubu çocuklarımıza internet üzerinden 5 seviyede toplam 100 ders saatinden oluşan ücretsiz İngilizce eğitimler sağlıyoruz.”

Okullara Yapılan Çalışmalar

-
img
“Çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim verebilmeleri için okullarımıza destek oluyoruz.” Eğitim alanında yaptığımız çalışmalara baktığımızda sadece İstanbul’un değil, tüm Türkiye’nin en iddialı belediyelerinden biri olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. İlçemizdeki tüm okullara oldukça geniş kapsamlı hizmetler verdik ve devam ediyoruz. Boyasından metal aksamlarına, konferans salonundan ses sistemine, temizlik çalışmalarından su arıtmalarına kadar her türlü desteği sağlıyoruz. Dünya Bankası destekli bilimsel bir proje ile 8 yıldır Sarıyer’de ikamet eden çocuklara ev ortamında ücretsiz İngilizce eğitimi sağlıyoruz.